Mladý horal 2020 – Rabštejn

MLADÍ HORALOVÉ – od Lady Rutarové, 10 let

Přijeli jsme na Rabštejn, kde se konal horolezecký závod. Po vysvětlení pravidel závod začal. Náš tým se chystal, aby mohl vystartovat. Lada, Jenda, Zuzka a Luboš byli připraveni vyběhnout za mladší tým. Rozhodčí odstartoval a my jsme rychle vyběhli na první stanoviště.

LANOVÉ  PŘEKÁŽKY

Lanové překážky nebyly těžké. Ty jsme zvládli bez problému.

STAVĚNÍ STANU

U stavění stanu se nám vůbec nedařilo.

PRUSÍKOVÁNÍ A UZLE

Uzly jsme vázali rychle (Lada a Luboš). Prusíkování bylo trochu pomalejší, ale vůbec to nevadilo (Zuzka a Jenda).

BUZOLA

Ta nám šla rychle. Neměli jsme žádný problém.

ZDRAVOVĚDA

Ta nám docela šla. Ošetřili jsme zraněnou nohu. Nevěděli, kde jsme, ale jak jsme se podívali do mapy, tak jsme na to hned přišli.

SLAŇOVÁNÍ

Už jsme byly unavení, ale zvládli jsme to.

LEZENÍ

To nám šlo. Jenda si vybral těžkou cestu, ale nakonec ji vylezl.

Pak jsme doběhli do cíle. Najedli se a odpočinuli si. Večer bylo vyhodnocení. Byli jsme 9. Sbalili jsme se a v noci lesem šli k autu.

Starší tým – od Evy Svrčkové, 13 let

Po příjezdu na parkoviště  jsme se vydali pěšky na Rabštejn. Cestu nám usnadnila dodávka, která měla vyvážet batohy, ale protože nic nenaložila, tak naložila nás. Byli jsme sice namačkáni jako sardinky, ale aspoň jsme nemuseli jít pěšo.

Po startu nás čekalo slaňování, které jsme zvládli na 1*. Lezení jsme dali za chvilku, bo cesty byly celkem lehké a odcházeli jsme s velkou časovou rezervou. Poté jsme museli vyjít na kontrolní stanoviště, které bylo na Vinné hoře. Strategicky jsme si vybrali dle nás lepší cestu, ale opak byl pravdou. Pořádně jsme si zašli.

Zdravověda  se nám povedla úplně luxusně. Ošetřovali jsme paní, která spadla z posedu. Na uzlech jsem byla já a Gabka a uzlovaly jsme až se nám prášilo od ruk. Stejně rychle vyprusíkovali Kamil a Lucka. Málem jim zapálili lano.

Na buzolkách nám to ale moc nešlo. Dvakrát jsme se ztratili a ještě jsme nedokázali složit z písmen slovo – bylo to strašně těžké slovo – VAŘEČKA.

Stavění stanu = zázrak a katastrofa v jednom. Bo jsme na to měli 15 minut a dali jsme to za 14:59:78!

Chuť jsme si spravili na lanových překážkách. Ty nám šly skvěle a ohromili jsme porotce našim úžasným stylem překonávání překážek.

Závody se nám všem líbily a všichni jsme měli radost, že se nám poprvé podařilo splnit všechny disciplíny. Už se těšíme na příštího Mladého horala.

Líbí se ti?