ZÁVODY U14 26. 5. 2018

Závody Český pohár mládeže v lezení na obtížnost do 14 let

 

Vše začalo týden před akcí nedělní dopolední brigádou na lezecké stěně v hale Gymnázia. Sundaly a vyčistily se pomocí vabky všechny chyty, následně roztřídily podle barev a uložily do připravených bedniček, aby v průběhu týdne mohl začít stavět soutěžní cesty stavěč. Brigády se zúčastnilo 22 dospělých a mládeže z našeho klubu za což jim děkujeme. Proškolení rozhodčích a jističů den před závody provedla Hanka Kroupová.

V sobotu dne 26. 5. 2018 vyvrcholila příprava organizátorů HK Gymnázia Orlová v uspořádání závodu (rychlé nachystání laviček, stolů, židlí, kamery, izolace pro závodníky, kteří postoupí do finále, stupně vítězů, ceny, občerstvení pro závodníky, vyvěšení banerů, označení soutěžních cest, rozdělení nákresů cest a startovních listin, to je jen malý výčet, co vše je nutné při závodech zvládnout.)

Závodní cesty stavěl Denis Pail – stavěč lezeckých cest s licencí Hlavní stavěč ČHS (Chief Route Setter CMA). Cesty stavěl již od středy a bylo jich celkem 9, že cesty byly velmi náročné lze posoudit i podle toho, že během kvalifikačních a finálových cest nebylo mnoho lezců, kteří by dosáhli až na topový chyt.

Přišla hodina H – za přítomnosti zástupců z ČHS Ing. Lumíra Návrata, hlavního rozhodčího Hany Kroupové byly závody oficiálně zahájeny. Tereza Kaletová a Denis Pail předlézali jednotlivé soutěžní cesty a pak již vše záleželo na zdatnosti a šikovnosti 61 závodníků z Čech a Moravy. Závodilo se ve třech kategoriích a to do 10, do 12 a do 14 let s rozdělením na dívky a chlapce. Lezly se dvě kvalifikační cesty a jedna finálová. Doopravdy čas běží, je odpoledne a vyhlašujeme konečné výsledky:

U10 dívky:     

 1. Bodanská Adéla
 2. Capandová Sára
 3. Fabičovic Anna

U10 chlapci

 1. Uherec Lukáš
 2. Školař Dan
 3. Paar Adam

U12 dívky:

 1. Janošová Mariana
 2. Paarová Natalie
 3. Svobodová Adéla

U12 chlapci:

 1. Šikula Jaroslav
 2. Štipek Jan
 3. Jaroš Václav

U14 dívky

 1. Bernardová Barbora
 2. Dušánková Martina
 3. Gendová Karolina

U14 chlapci:

 1. Adamovský Adam
 2. Cibulka Šimon
 3. DandaFrantišek

Ceny rozdány a závěrem bych chtěl poděkovat sponzorům: MÚ Orlová, GOA Orlová, ČHS, firmám Hudy Ostrava, Tendon, Saltic, Triop,Makak a všem, kteří se podíleli na úspěšném průběhu závodu členům i nečlenům HK Gymnázium Orlová.

Karel Návrat

Líbí se ti?