Osp 26.-29.10.2016

Podzimní prázdniny 26.-29.10.2016 v Ospu

Jelikož se blížily podzimní prázdniny a nikdo z nás ještě neměl pořádné plány, usmysleli jsme si, že vytvoříme skupinu tří aut a vyrazíme za teplem a za lezením do Slovinska.

Jak jsme naplánovali, tak se taky stalo. První den ráno jsme přijeli rozlámaní po dlouhé noční cestě autem do hostelu Xaxid ve vesničce Zazid a ubytovali se. Krátce poté jsme zamířili do první oblasti  – Črni Kal, kde jsme za každou cestu byli odměněni výhledem na zdejší viadukt a města Terst a Koper. Ve stejné oblasti, jen o pár metrů dál jsme s lezením pokračovali i další den. Poslední lezecký den padlo rozhodnutí vyrazit do Ospu, kde jsme se dokonce díky slunečné obloze bez mráčku i lehce opálili.

Během našeho pobytu jsme se podívali i do další oblasti, a tou byla Mišja Peč, kde jsme si prohlédli i opravdu náročné cesty vysokých obtížností.  A protože sportovních aktivit není nikdy dost, vyrazili jsme si dokonce zaplavat v moři (a to hned dvakrát) do Koperu. Ledová voda ani udivené pohledy tamních obyvatel nás nepřiměly změnit názor, a tak máme dokonce i fotky v plavkách u moře z konce října.

Za všechny bych chtěla poděkovat všem řidičům, kteří zvládli dlouhé noční přejezdy, všem jističům, kteří jako vždy dobře jistili, a všem lezcům, kteří ať už na prvního nebo s horním lanem nelenili a odvezli si s sebou zpět do sychravého počasí v Česku úžasné vzpomínky.

Hanka

Líbí se ti?