Orlovský Orel 2016

Ohlédnutí za závody Orlovský Orel – 8. ročník

Přípravy již započaly v září, kdy se lezci po prožitých klidných prázdninách sešli pod lezeckou stěnou. Zprvu velmi zlehka počali trénovat obtížnost, ale s ubíhajícím časem přidali i lezení na rychlost. Napřed s obyčejnými stopkami pak i s malou časomírou a posléze si vyzkoušeli své lezecké schopnosti v lezení na rychlost s lezci z oddílu HO Beskyd.

Nastal den D  – 22. 10. 2016 závod na rychlost, který se uskutečnil ve sportovní hale GOA Orlová. Sehraný tým dospělých a mládeže připravil vše potřebné a v 9 hodin byli přivítáni lezci přibližně ze sedmi sportovních klubů zástupci HK Gymnázia Orlová. Závodilo se na dvou cestách o různých obtížnostech. Lezci byli rozděleni do kategorií podle věku. Lezli napřed kvalifikaci a z kvalifikace postupovali do „pavouka“, takže obě soutěžní cesty lezli někteří i čtyřikrát a přesto se dokázali ještě zlepšovat v čase. Mrzí nás jen, že sportovního ducha nenašli v sobě chlapci z kategorií C a B – nepřihlásili se.

Za zmínku stojí, že nejrychlejší start měl Morávek Vojtěch (15 setin sekundy) a nejmladší lezkyní byla vyhlášena Rutarová Lada (6 let) a v jednotlivých kategoriích to dopadlo takto:

E dívky:         

 1. Janošová Mariana, HK Gymnázium Orlová, TJ Baník Karviná
 2. Rudolová Adéla, HO Beskyd Karviná
 3. Čermáková Ema, Horský klub Frýdek-Místek

E chlapci

 1. Herman Jindřich, Korcle Tendon Block Ostrava
 2. Morávek Matouš, HO Beskyd Karviná
 3. Gőtze Daniel, HK Gymnázium Orlová,

D dívky:

 1. Vlachová Tereza, HK Gymnázium Orlová,
 2. Svrčková Eva, HK Gymnázium Orlová,
 3. Mihalčíková Anna, Tendon Block Ostrava

D chlapci:

 1. Morávek Vojtěch, HO Beskyd Karviná
 2. Maršálek Matěj, 447 HO FM
 3. Wantulok Marian, HO Beskyd Karviná

C dívky

 1. Hubáčová Hana, Horský klub Frýdek-Místek
 2. Janošová Markéta, HK Gymnázium Orlová, TJ Baník Karviná

D dívky:

 1. Kaletová Tereza, Tendon Block Ostrava
 2. Musálková Veronika, Horský klub Frýdek-Místek

Závěrem bych chtěla poděkovat sponzorům: MÚ Orlová, GOA Orlová, firmě Hudy Ostrava a všem, kteří se podíleli na úspěšném průběhu závodu zejména členům HK Gymnázium Orlová, bez kterých by se nemohl uskutečnit osmý ročník Orlovského Orla.

foto: Karel Návrat

Šárka Návratová

Líbí se ti?