KRUŽBERK 18. 6. 2017

Tak se nám blíží konec školního roku a protože se na nás konečně počasí usmálo, vyrazili jsme na skály u Kružberku trošku si zalozit v přírodě a připravit se tak na prázdniny.

Setkali jsme se brzy ráno pod skalami a po probrání pravidel a zásad chování při lezení v přírodě se hned začaly natahovat cesty. To dostali za úkol naši mazáci – Hanka, Adélka a Martin. Pustili se do toho s nasazením a za chvilku se už navazoval první prcek, aby si vyzkoušel svou první cestu na skále. Pro spoustu dětí z našeho oddílu to bylo opravdu poprvé, co si mohli vyzkoušet tento typ lezení. Cest bylo nakonec tolik, že jsme si všichni skvěle zalezli. Všem se to moc líbilo a hned po zdolání jedné cesty se hrnuli na další, takže jističi měli plné ruce práceJ Ale i oni si nakonec vyzkoušeli pár cest, takže spokojenost byla na všech stranách.

Během lezení se udělala pauza a dětem i dospělím jsme ukázali různé druhy jistících pomůcek, které si všichni následně vyzkoušeli přímo na stěně. Celý den se povedl a lezení jsme si všichni užili.

Přeji všem krásné prázdniny, hodně sluníčka a ať všem nadšení i radost z lezení vydrží a příště se určitě zase vydáme zdolat nějakou tu přírodní stěnu:)

Na této akci byla použita dotace z grantu MŠMT- Program VIII.

Jarka

 

Líbí se ti?