III. KOLO MPM – OLOMOUC

TERMÍN: 27.5.2017

Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet 142 závodníků, kteří soutěžili v 5-ti věkových kategoriích v lezení na obtížnost. Celkem organizátoři připravili 10 soutěžních cest. Závodníci každé kategorie museli absolvovat 5 cest. Nejmladší kategorie měla cesty 4. Vítězem v jednotlivých kategoriích se stal závodník, který posbíral největší počet bodů. Z časově-organizačních důvodů měl závodník na zdolání jednotlivé trasy max. 4 minuty.

Za oddíl HK Orlová se závodů zúčastnili 3 závodníci. V kategorii dívek E (ročník 2009 a mladší) se zúčastnila Lada Rutarová, v kategorii chlapci D (ročník 2007 – 2008) se zúčastnil Daniel Götze a Josef Herák a v kategorii dívky C (ročník 2005-2006) Terezka Vlachová.

S Danielem a Josefem ve skupině soutěžilo dalších 23 závodníků. Čekaly na ně pěkné „zdálo by se“ mírně obtížné trasy, takže se dalo čekat hodně TOPŮ. Ale skutečnost byla trošičku jiná. První cesta č.3 byla zahřívací, kde skoro všichni dosáhli na TOP nebo těsně pod něj, ale další cesty č.4, 5, 6 a 7 již začaly s pořadím hodně hýbat, protože TOPŮ ubývalo. Spíše přibývalo hodně stejně dosažených úrovní výsledků jednotlivých cest, takže se daly předpokládat těsné bodové rozestupy v konečném pořadí. V konečném pořadí se nakonec Daniel umístil na 13. místě a Josef na 15. místě, což byla troch škoda, ale musím konstatovat, že se oba snažili. Aspoň vědí, že musí pořádně potrénovat, aby v září ještě všem ukázali, že mají na lepší výsledky.

Lada soupeřila ve své skupině s dalšími 18 závodnicemi. Prala se s nástrahami všech 4 cest tak jak jsme u ní zvyklí. Většinou doplatila na svou výšku, která ji hold limitovala. Na to, že jsou to její první závody, výsledky byly skoro nad očekávání. V konečném pořadí se umístila na 10. místě, což si myslím je pěkný výsledek. Jen tak dále.

Terezka se v konkurenci 19 závodnic neztratila a konečné 4. místo jen ukázalo, že patří mezi talentované závodnice, a lepšímu umístění chybělo jen trošičku více štěstí.

PG

Bylo to dobré. Hned, jak jsme přijeli, tak se mi stěny hodně líbily. Převlíkli jsme se a šli na boldr. Pak jsme lozili i venku. Na začátku byla nejlehčí cesta s puntíkatými chyty. Skoro pod topem to bylo těžké přelézt. Na dvojce jsem vylezla vysoko, ale nad hranou jsem sklouzla. Pak jsem chytla spoďák na trojce. Poslední byla hodně těžká. Nepovedlo se mi dlouho dát nohu na stup a pak už jsem měla málo času. Než kluci (Pepík a Danek) dolezli, tak jsem usla. Skončila jsem 10. z 19. Pak jsme jeli domů.

Laduška

Na této akci byla použita dotace z grantu MŠMT- Program VIII.

 

Líbí se ti?